معرفی ۳ تم پاورپوینت فارسی با حال و هوای ایرانی

تم پاورپوینت فارسی

همه ما در تحصیل و کار گاهی نیاز داریم که ارائه‌هایی را در قالب پاورپوینت بسازیم و معمولا اولین سوالی که از نظر طراحی به ذهن ما می‌رسد، این است که چه تم یا قالبی را برای پاورپوینت خود انتخاب کنیم. ما در اینجا چند قالب پاورپوینت فارسی با حال و هوای ایرانی به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند حس متفاوتی به ارائه شما بدهند.

مشکلی که در مورد تم های پاورپوینت خارجی وجود دارد، این است که تم‌هایی که به طور پیشفرض در نرم افزار پاورپوینت در دسترس هستند، معمولا چپ به راست هستند و از فونت فارسی در آن‌ها استفاده نشده است. چپ به راست کردن و انتخاب فونت فارسی، در نگاه اول ساده است اما این مسأله تنها با زدن آیکون راست چین، و سپس تغییر فونت حل نمی‌شود. چرا که جایگاه جعبه‌های متن (text box)، فاصله سطور از هم، و به طور کلی چینش (Layout) ها در Slide Master برای فونت انگلیسی طراحی شده اند.

این مسأله باعث شد که به فکر طراحی چند تم پاورپوینت فارسی برای استفاده ایرانیان بیافتم. و به این ترتیب سه تم شرفه، چارکنج و ترنجک متولد شدند.

قالب پاورپوینت فارسی و ایرانی شرفه

قالب پاورپوینت فارسی و ایرانی چارکنج

قالب پاورپوینت فارسی و ایرانی ترنجک

این سه قالب پاورپوینت کاملا در طراحی به صورت راست به چپ طراحی شده اند و البته چینش‌هایی برای اسلاید‌های چپ به راست هم در آن‌ها تعبیه شده و قابلیت استفاده در ارائه‌های دوزبانه را به خوبی دارند.

نقطه تمایز دیگر این تم‌ها، سبک کاملا ایرانی این تم‌ها است. این امر باعث می‌شود که با استفاده از این تم‌های پاورپوینت، ارائه‌ی شما حال و هوایی خاص و متمایز به خود بگیرد.

سایر خصوصیات و امکانات این تم‌ها را می‌توانید از طریق مراجعه به صفحه قالب پاورپوینت فارسی در پیکتوشاپ، و کلیک بر روی هر کدام از این سه قالب،‌ ملاحظه کنید و اگر دوست داشتید آن‌ها را تهیه و دانلود کنید.

قالب پاورپوینت «شرفه» ساده و خلوت است. و از نقوش تذهیب و اسلیمی ساده در آن بهره گرفته شده است. دو تم «چارکنج»‌ و «ترنجک» نیز با الهام از الگوهای هندسی در معماری ایرانی ساخته شده اند.

امیدوارم با استفاده از این قالب‌ها، بتوانید حال و هوایی منحصر به فرد برای ارائه‌های پاورپوینت خود ایجاد کنید. و فراموش نکنید که محتوای خوب در ظرف زیبا، جلوه‌ای دو چندان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *